phpBlueDragon
Obecnie strona jest prowadzona pod adresem: phpBlueDragon.eu. Ta strona będzie przeznaczona do publikacji aktualności oraz innych materiałów.

Blog

Blog jest poświęcony zarówno mojemu życiu prywatnemu jak i rozwojowi oprogramowania. Mam nadzieję, że informacje zamieszczane tutaj przydadzą się wam.

Pobieranie frameworka oraz jego konfiguracja

Opublikowano: 2018-07-27
Framework należy pobrać zanim zaczniemy z nim pracować. Znajduje się on na swojej stronie internetowej: http://www.yiiframework.com/. Na otwartej stronie znajdują się łącza w nagłówku. Najeżdżamy kursorem na menu downloads, a z niego wybieramy opcję framework. Przewijamy stronę do nagłówka: Install from an Archive File. Z pod nagłówka wybieramy łącze: Yii 2 with basic application template. Po jego kliknięciu rozpocznie się pobieranie pliku Tar skompresowanego w Gzipie. Plik ten bez problemu można otworzyć za pomocą darmowego kompresora 7-Zip1. Dlaczego wybraliśmy przy pobieraniu opcję: Yii 2 with basic application template zamiast: Yii 2 with advanced application template. Będziemy wszystkie elementy budować od podstaw, tak abyś mógł poznać zasady działan (więcej...)

YII2 - FRAMEWORK. NAUKA POPRZEZ TWORZENIE SYSTEMU CMS

Opublikowano: 2018-07-27
Programując w języku PHP często musimy rozwiązywać problemy, które są już opracowane przez inne osoby. Trzeba pamiętać o konfiguracji naszych aplikacji, połączenia do bazy danych, wyświetlenia szablonów - wszystko to trzeba zaprogramować własnoręcznie. Bardzo dużym ułatwieniem jest zastosowanie frameworku, który zawiera większość potrzebnych przez nas elementów. Wystarczy je tylko i wyłącznie włączyć oraz skonfigurować w pliku z ustawieniami. Dzięki temu można rozpocząć pracę nad samym systemem, który mamy zaprogramować. Framework Yii posiada w swoich zasobach: zmiana języka obsługi, komponenty, cacheowanie, obsługę błędów, bibliotekę do wysyłania e-mail, logi systemu, obsługę bazy danych, menadżera adresów URL czy sprawdzanie i podawanie i (więcej...)
Copyright © 2015- 2020 - by Łukasz SOS | O Autorze | Tagi | Blog | Linki | Zaloguj