Instalacja systemu

Należy wgrać pliki dostępne w archiwum zawierające program, tak aby plik index.php znalazł się w głównym katalogu.

Oprogramowanie zostało wyposażone w automatyczny instalator. Uruchomiamy go wpisując po adresie URL strony nazwę pliku: install.php (http://phpbluedragon.eu/install.php).

Pierwszym krokiem jest wybór języka instalacji. Po wybraniu strona odświeży się sama.Drugi krok to sprawdzenie wymagań dla serwera. Między innymi wersja interpretera PHP,  baza danych MySql oraz czy w PHP jest obsługa biblioteki OpenSLL w celu szyfrowania wprowadzonych danych. W przypadku kiedy którakolwiek z pozycji będzie w kolorze czerwonym instalacja nie będzie możliwa.

Krok trzeci jest to sprawdzenie uprawnień do katalogów w których system będzie zapisywał dane, lub pozwalał innym aplikacją na ich utrwalenie. Wszystkie wymienione katalogi muszą mieć prawa zapisu i odczytu (chmod 777 katalog).W kroku czwartym zostaniemy poinformowani o dostępnie do plików systemu. Instalator automatycznie dopisze do nich ustawione przez nas dane. Pliki powinny mieć ustawione prawa do odczytu i zapisu przez serwer (chmod 666 plik.php).


Piąty krok służy do definicji adresu URL naszej instalacji, jest ona wypełniana automatycznie oraz naszego adresu e-mail.Krok szósty to miejsce na zdefiniowanie przez nas danych do bazy w której będą przechowywane informacje z systemu. Wpisujemy kolejno: nazwę serwera, nazwę użytkownika i jego hasło, nazwę bazy danych, prefiks do tabel w bazie danych oraz port.


W siódmym kroku kiedy już wypełniliśmy wszystkie pola klikamy na przycisku Install.System zainstaluje się o czym zostaniemy poinformowani komunikatem. Następnie należy usunąć plik install.php z serwera.