phpBlueDragon
Obecnie strona jest prowadzona pod adresem: phpBlueDragon.eu. Ta strona będzie przeznaczona do publikacji aktualności oraz innych materiałów.

Nowa wiadomość – załączniki

System został wyposażony w możliwość dołączania do wiadomości załącznika w postaci pliku. Plikami takimi mogą być pliki graficzne w formacie JPG, PNG, GIF, dokument PDF, inne popularne formaty plików Office, pliki tekstowe oraz archiwum ZIP.
Najeżdżamy na menu Wiadomości, wybieramy Nowa wiadomość. Przechodzimy na kartę Wiadomość HTML. Na dole karty znajduje się przycisk Dodaj załącznik, który klikamy. Otwiera się nam nowe okno w którym możemy definiować załączniki.

Pod nagłówkiem Dodaj załącznik klikamy na przycisk Przeglądaj… i wybieramy plik, który chcemy dodać do naszego e-mail. Następnie klikamy na przycisk Wgraj plik.

dodaj_zalacznik

Usunięcia pliku dokonamy poprzez kliknięcie z prawej strony pliku na przycisk Usuń. System zapyta się nas czy na pewno chcemy usunąć dany element, klikamy na przycisku OK.
Kiedy kończymy pracę z dodawaniem załączników, wystarczy kliknąć na przycisk OK, a okno się zamknie, a my powrócimy do edycji wiadomości.

Ważne
Załącznik zostanie dodany jedynie kiedy plik znajduje się na dysku serwera, w przypadku ręcznej ingerencji w zawartość folderów na dysku i usunięcia bądź zmiany nazwy pliku, zostanie on pominięty.
Ważne
Jeżeli wystąpił brak rozszerzenia pliku, który próbujesz wgrać, wśród dozwolonych – skompresuj plik za pomocą programu 7zip, a następnie dodaj archiwum. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz w stanie wysyłać każdy plik (jeżeli twój serwer nie ma blokady na wysyłanie plików z wybranymi rozszerzeniami).
Copyright © 2015- 2020 - by Łukasz SOS | O Autorze | Tagi | Blog | Linki | Zaloguj