phpBlueDragon
UWAGA! Aktualna strona jest prowadzona pod adresem: phpBlueDragon.eu. Treść na tej stronie jest nieaktualizowana od sierpnia 2018 roku.

O programie

Program został stworzony aby umożliwić wysyłanie listów e-mail do dużej ilości osób. Jest to system przeznaczony do wykonywania mailingu.

Dostępne są grupy wraz z adresami e-mail w których oprócz adresu można także definiować elementy typu tytuł, imię i nazwisko osoby, adres wraz z miastem , kodem pocztowym oraz województwem, nazwę firmy w której dana osoba pracuje, telefon, fax oraz kilka dodatkowych pól przeznaczonych na własne dane.

Grupy można dodawać, edytować jak i usuwać. Ważnym elementem jest możliwość zbierania w jednej grupie adresów e-mail, które posiadają swoje powtórzenia. Wszystkie adresy będące w danej grupie można eksportować do pliku, a także importować adresy e-mail przeznaczone do systemu z pliku CSV.

Opcja wykluczania z pośród adresów e-mail zdefiniowanych przez Ciebie pozwoli uniknąć wysyłania listów do osób, które sobie tego nie życzą. Opcja ta działa we wszystkich grupach.

Tworzenie wiadomości jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać z rozwijanej listy do kogo ma zostać wysłana, następnie przez kogo ma być wysłana, wpisanie tematu oraz treści. Wiadomości są domyślnie wysyłane w formacie HTML, ale jest też możliwość zdefiniowania jej dodatkowej zwartości, która wyświetli się osobom nie korzystającym z przeglądarek internetowych. W celu sprawdzenia można także wysłać testową wiadomość na swoje konto e-mail. Dodatkowo do edytora WYSIWYG dodano opcję wstawiania w treści specjalnych pól znajdujących się w grupie oprócz adresu e-mail, a także dodawania załączników.

Wiadomości wysłane zostały wyposażone w specjalne działy takie jak statystyki, umożliwiające śledzenie, czy dana wiadomość została odebrana przez konkretny adres e-mail wraz z podaniem adresu IP oraz dokładnej daty wraz z godziną. Drugim działem są raporty z wysyłania, dostępne są tutaj logi wygenerowane poprzez bibliotekę wysyłającą listy e-mail.

Gdy twój serwer posiada oprogramowanie CRON, możesz dodać wiadomości do zaplanowanych i zostaną one automatycznie rozesłane, kiedy to zdefiniujesz.

Definiowanie swojego konta przeznaczonego do wysyłki zrobisz w specjalnej sekcji gdzie podajesz dane do serwera SMTP, poprzez który będzie zrealizowana wysyłka.

Dodatkowe opcje które są dostępne w programie to między innymi: podpisy – przeznaczone na zdefiniowanie podpisów pod listami e-mail, użytkownicy – miejsce gdzie możesz zarządzać kontami osób współpracujących, opcje – konfiguracja ustawień systemu do mailingu, logi – wykaz wszystkich czynności wykonanych przez ciebie, twoich współpracowników, a także osoby niezalogowane do systemu, zmiana hasła – przeznaczone do zmiany hasła dostępu, a także profil – przeznaczony do wypełniania go swoimi danymi czy też danymi firmy w której pracujesz.

Mam nadzieję iż korzystanie z oprogramowania sprawi ci tyle „frajdy” co mi stworzenie go.

Copyright © 2015-2017 - by Łukasz SOS | O Autorze | Tagi | Blog | Linki | Zaloguj