Pobieranie danych autoryzacyjnych z serwisu Wykop

Pierwszą rzeczą jaką potrzebujemy jest konto w serwisie Wykop. Konto dopiero założone nie będzie miało dostępu do API, uzyskuje taki dostęp dopiero po jednym miesiącu. Więc jeżeli właśnie zakładasz swoje konto będziesz musiał odczekać cztery tygodnie lub napisać list z samokrytyką do Białka.

Po zalogowaniu przewijamy stronę na sam dół i ze stopki klikamy na Dla programistów.

Obecna strona zawiera kilka łączy jednak patrzymy się na te pod nagłówkiem API oraz klikamy przycisk Zobacz.


Kolejna strona zawiera przycisk Uzyskaj dostęp do API, który należy kliknąć.

Obecnie znajdujemy się już blisko celu. Wypełniamy pole Nazwa aplikacji swoją własną wymyśloną nazwą. Następnie akceptujemy wszystkie pola wyboru POZA PIERWSZYM [Sesja użytkownika - aplikacja może korzystać z sesji użytkownika - może pobierać dane o użytkowniku bez przekazywania userkey. Uwaga! Zaznaczenie tej opcji spowoduje brak możliwości korzystania z innych uprawnień!] znajdujące się poniżej.

Należy jeszcze zaznaczyć pole że oświadczam iż zapoznałem się z regulaminem wykopu. Jeżeli ktoś chce może sobie przeczytać, jednak nie polecam, lepiej ten czas poświęcić na portal ze śmiesznymi obrazkami. Przepisz kod znajdujący się pod oświadczeniem do pola obok niego, a następnie kliknij na przycisk Generuj klucz WykopAPI.

Otrzymaliśmy informację o dodaniu nowej aplikacji.

Znowu kliknijmy w stopce na łączu Dla programistów. Na następnej stronie pod nagłówkiem API klikamy na przycisk Zobacz. Kolejna strona na której wybieramy link Twoje aplikacje.

Widzimy tabelę z kluczem oraz sekretem do połączenia się z Wykop.pl. Kliknij na łącze Połącz aplikację.

Przejdziesz do strony na której należy zaznaczyć wszystkie pola wyboru, a następnie kliknąć na przycisk Połącz z aplikacją.

Gratulacje, od teraz masz wszystkie dane potrzebne do uruchomienia systemu Wykop API.