phpBlueDragon
Obecnie strona jest prowadzona pod adresem: phpBlueDragon.eu. Ta strona będzie przeznaczona do publikacji aktualności oraz innych materiałów.

Pobieranie frameworka oraz jego konfiguracja

Opublikowano: 2018-07-27

Framework należy pobrać zanim zaczniemy z nim pracować. Znajduje się on na swojej stronie internetowej: http://www.yiiframework.com/. Na otwartej stronie znajdują się łącza w nagłówku. Najeżdżamy kursorem na menu downloads, a z niego wybieramy opcję framework.
Przewijamy stronę do nagłówka: Install from an Archive File. Z pod nagłówka wybieramy łącze: Yii 2 with basic application template. Po jego kliknięciu rozpocznie się pobieranie pliku Tar skompresowanego w Gzipie. Plik ten bez problemu można otworzyć za pomocą darmowego kompresora 7-Zip1. Dlaczego wybraliśmy przy pobieraniu opcję: Yii 2 with basic application template zamiast: Yii 2 with advanced application template. Będziemy wszystkie elementy budować od podstaw, tak abyś mógł poznać zasady działania oraz programowania w frameoworku. Chcę ci pokazać co te oprogramowanie potrafi i dlatego wszystkie elementy wykonamy własnoręcznie. Będziemy powtarzać wszystkie czynności i dzięki temu nie będziesz musiał się zastanawiać nad tym jakiego konstruktora użyć. Właściwie nie obyłoby się bez modyfikacji w plikach z modelami oraz kontrolerami. Z naszego punktu widzenia lepiej napisać to w własny sposób i nauczyć się więcej o działalności frameworka.
Budowa frameworka jest na pierwszy rzut bardzo skomplikowany, jednak po szybkim zapoznaniu się z nim łatwo się zorientować gdzie znajdują się rzeczy odpowiedzialne za kontrolę nad aplikacją, modelami z dostępem do bazy danych oraz pliki widoku. Autorzy framweorka postarali się, aby można go było umieścić wraz z treścią poza katalogiem widocznym w internecie, więc nawet jeżeli popełnisz błąd, na przykład nie usuwając ważnego pliku, to i tak nie będzie widoczny w sieci. Jest to świetne rozwiązanie. Dlatego nasza strona znajduje się w katalogu web.

Copyright © 2015- 2020 - by Łukasz SOS | O Autorze | Tagi | Blog | Linki | Zaloguj