phpBlueDragon
Obecnie strona jest prowadzona pod adresem: phpBlueDragon.eu. Ta strona będzie przeznaczona do publikacji aktualności oraz innych materiałów.

Nowa wiadomość

Najeżdżamy na menu Wiadomości, a następnie wybieramy opcję Nowa wiadomość. Edytor wiadomości został podzielony na trzy zakładki. Pierwszą jest Wiadomość HTML – zawierająca definicję wiadomości do osoby mogącej odczytywać treść zapisaną w języku ze znacznikami (obecnie wszystkie popularne programy do odbioru wiadomości oraz WebMail bezproblemowo czyta tak zapisane wiadomości), następną jest Wiadomość TEXT – służy do zdefiniowania wiadomości w formie czystego tekstu, a ostatnią Wyślij test – przeznaczona do wysyłania testu na przykład na nasz e-mail (wysyłanie testu nie powoduje zapisania wiadomości w Wysłanych).

wiadomosci_nowa
Przejdźmy na pierwszą kartę Wiadomość HTML. Pole Do służy do wybrania grupy do której mamy zamiar wysłać wiadomość. Pole Od zawiera nasze serwery pocztowe z których będziemy wysyłać wiadomość. Następnie pole Temat przeznaczone na temat wiadomości wyświetlany w programach pocztowych oraz pole Treść na jej zawartość. Na dole znajduje się etykieta Podpis, to z niej wybieramy za pomocą nazwy z jaką będziemy definiować krótkie fragmenty tekstu, dostępne na końcu listu. Używane są na przykład w celu poinformowania odbiorcy od kogo dany list e-mail przyszedł.

wiadomosci_nowa2
Zakładka Wiadomość TEXT wraz z polem Treść tekstowa przeznaczona jest na treść e-mail, która nie może zostać odczytana w wersji HTML w programie pocztowym.
Na dole okna znajdują się dwa przyciski Zapisz – powoduje zapisanie naszej wiadomości w Szkicach oraz Zapisz & Wyślij – spowoduje zapisanie wiadomości, a następnie ustawieniu jej w kolejce do wysyłki.

Copyright © 2015- 2020 - by Łukasz SOS | O Autorze | Tagi | Blog | Linki | Zaloguj