Dodałem certyfikat bezpieczeństwa dla strony internetowej

2023-12-11

Przeglądanie strony jest obecnie zabezpieczone poprzez certyfikat bezpieczeństwa. Certyfikat ten uzyskałem od organizacji Let's Encrypt. Oferują oni swoim klientom darmowy certyfikat do którego pozyskania potrzebne jest założenie konta. Następnie użycie programu Certbot na swoim własnym koncie w firmie hostingowej poprzez dostęp przez Sheel.

Na szczecie posiadam konto w firmie cyber_Folks gdzie dodanie certyfikatu jest o wiele prostsze i można zrobić to poprzez kliknięcie w Panelu Administratora odpowiednich elementów menu. Certyfikat wygeneruje się samodzielnie i zapisze na serwerze. Potem wystarczy przekierować ruch ze stron z HTTP na HTTPS. Wszystko jest opisane w pomocy dla developera. Wszystkie osoby, które chcą uzyskać zniżkę na hosting muszą wpisać w miejscu kuponu promocyjnego kod: 46063053.

Dodatkowo do strony phpBlueDragon dodałem także numer wersji strony o który prosił mnie użytkownik. Jest on także w materiałach do pobrania za pomocą kanału RSS w celu tłumaczenia zawartości na inne języki.